Lamborghini Diablo

Dodaj komentarz

Włoskie super auto produkowane w latach 1990-2002z konstrukcją osadzoną na ramie przestrzennej zbudowanej ze spawanych rur. Był wynikiem działań konstruktorów, którzy pracowali nad następcą Countacha. Chcieli oni stworzyć kolejny samochód, który będzie najszybszy na świecie.
Początkowo produkowana jako tylnonapędowa a w rok później wprowadzono wersję z napędem na cztery koła. Wzbogacona została również o mechanizm różnicowy i sprzęgło wiskotyczne. Silnik V12 był następcą silnika Lamborghini zastosowanego w 1963 roku i był udoskonalona wersją użytą w Lamborghini Countach. Do chłodzenia tak dużego silnika wykorzystano dwie chłodnice i zamontowano je z tyłu komory silnika, oraz dwie chłodnice oleju. Nie przewidziano miejsca na koło zapasowe. Swego czasu uznawany był jako najszerszy samochód na świecie. Najbardziej charakterystycznym elementami pojazdu były oczywiście drzwi, które były zamontowane na jednym zawiasie i które otwierały się do przodu i w górę.
Pierwsze wrażenia w kabinie mogły przerażać zwłaszcza ze świadomością, iż dysponuje się mocą 550 koni mechanicznych, ale kabina była tak skonstruowana, że pozycja kierowcy pozwalała na maksymalne skupienie się podczas jazdy.

Kategoria: Samochody sportowe 21 października 2015

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.