Gadżety Dodatkowe pomagające w kupnie samochodu

Dodaj komentarz

Po wstępnych oględzinach samochodu (szczeliny, oględziny wnętrza, daty na szybach) można wykorzystać proste i tanie gadżety, utwierdzające nas w przekonaniu, że samochód który oglądamy jest wart naszej uwagi:
Czujnik magnetyczny – koszt zakupu wynosi około 30 złotych a dostępny jest na allegro i w sklepach motoryzacyjnych. Sprawdza nam on grubość powłoki lakierniczej i pozwala ocenić ślady ewentualnych ingerencji blacharsko – lakierniczych. Zaletą jest cena a wadą jest to, że działa tylko w przypadku lakierów akrylowych stosowanych w starszych samochodach.
Miernik głębokości bieżnika – mierzy głębokość bieżnika i pozwala na ocenienie stanu ogumienia. Opona nowa ma grubość 8 mm. Jeżeli miernik pokazuje nam wartość 2,5 mm to wiadomo, że trzeba wydać pieniądze na nowe opony.
Miernik cyfrowy – za jego pomocą można sprawdzić napięcie akumulatora i alternatora. Alternator ładuje akumulator i można sprawdzić jakie ma napięcie na wolnych obrotach, na większych obrotach z obciążeniem i bez.
Są to oczywiści gadżety dodatkowe i nie powinny wpływać na całkowitą rezygnację z zakupu. Mogą one nam pomóc w ewentualnych negocjacjach ceny.

Kategoria: Poradniki 21 października 2015

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.