Citrroen DS

Dodaj komentarz

Samochód francuskiego koncernu był przez nich wykorzystywany również w filmach w latach 60 i 70 XX wieku. Swoją premierę miał w 1955 roku. Pełnił rolę w nich zarówno jako samochód rządowy (jako ulubiony pojazd ówczesnego prezydenta) jak i luźną wariację twórców (w serii o Fantomasie potrafił latać). Po za ekranem również bardzo popularny.
Był to projekt jak na ówczesne czasy niezwykle rewolucyjny ze względu na wykorzystanie w nim wielu rozwiązań hydraulicznych (zawieszenie, sprzęgło). Ciekawostką było również doświetlanie zakrętów umieszczone za przednimi lampami. W dzisiejszych samochodach funkcja ta dodana została do samochodów klasy premium.
Poza planem filmowy nie był również samochodem awaryjnym a jego zawieszenie nie było skomplikowane w budowie i serwisie czego powszechnie się obawiano. Dzisiaj przez kolekcjonerów jest modelem bardzo poszukiwanym. Zobaczyć go przede wszystkim można na różnych zlotach, muzeach, lub okazjonalnie na ulicach miast. Do dzisiaj zachowało się niewiele egzemplarzy w nienagannym stanie.

Kategoria: Porady, motocykle 21 października 2015

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.