BMW

Dodaj komentarz

Samochody używane w filmach przeważnie przez czarne charaktery, członków mafii najczęściej w kolorze czarnym jako symbol luksusu, przepychu i władzy. Najchętniej wykorzystywane to te z serii 5,7 rzadziej 8.
Osławiona 7 z pierwszej części filmu „Transporter” cieszy się ogromnym zainteresowaniem na . Modele odpowiadające parametrom samochodu filmowego są dwukrotnie wyższe, niż pozostałe.
Obecnie najtańsze modele 7 zaczynają się od 15000 zł ale są to przysłowiowe „golasy”. Za najbardziej topowe egzemplarze trzeba wydać około 30000 zł. Z częściami nie ma większego problemu, lecz pomimo upływu lat są one nadal drogie.
Ciekawym modelem była seria 8 produkowana w dużej mierze na rynek amerykański. Występowała przeważnie w automatycznej skrzyni biegów, rzadziej w manualnej, a prędkość jaką można było uzyskać to ponad 280 km/h. Cechowała bardzo wysoka kultura silnika niedościgniona nawet do dziś przez innych producentów. Pozostawione pudełko zapałek nie przewracało się podczas uruchamiania silnika. Był modelem krótkoseryjnym a na rynku wtórnym spotkać można jedynie pojedyncze egzemplarze, które są bardzo drogie.

Kategoria: Porady, motocykle 21 października 2015

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.