Zabezpieczenie samochodu przed zimą

Dodaj komentarz

Przed sezonem zimowym warto zadbać o niektóre elementy samochodu.
Uszczelki – w drzwiach, bagażniku, szyberdach (o ile występuje). Warto te elementy przesmarować specjalnym preparatem, sylikonem lub wazeliną. Zapobiegnie to pękaniu uszczelek i przymarzaniu drzwi.
Elementy zamków – warto zabezpieczyć je już w sezonie letnim. Dobrze jest je przesmarować smarem odpornym na zamarzanie i od czasu do czasu używać samego kluczyka jeśli samochód jest wyposażony w centralny zamek.
Sprawdzić stan świateł – przede wszystkim sprawdzić ustawienie świateł przednich i stan kostek elektrycznych czy połączenia nie są zaśniedziałe.
Opony – zalecana jest wymiana opon na zimowe. Nie wszyscy mechanicy i użytkownicy zalecają używanie opon całorocznych. Taka opona nie ma odpowiednich właściwości zarówno w sezonie zimowym jak i letnim. Przy okazji wymiany opon można sprawdzić stan klocków hamulcowych, tarcz oraz przewodów
Akumulator – przed każdym sezonem dobrze jest sprawdzić stan ładowania najprostszym miernikiem elektrycznym. Należy sprawdzić stan pod obciążeniem i włączonymi wszystkimi elementami jak światła, radio i ogrzewanie.
Wszystkie te rzeczy można sprawdzić samemu, lub w warsztacie samochodowym. Koszt takiego przeglądu nie powinien przekroczyć 50 złotych.

Kategoria: Poradniki 21 października 2015

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.