Skoda Octavia

Dodaj komentarz

Skoda Octavia produkowana od 1997 roku przez grupę Volkswagena pod logiem czeskiej Skody.
Płyta podłogowa wykorzystana była od Golfa IV.
I generacja była uznawana za najbardziej udaną ze względu na zachowanie starej i sprawdzonej jednostki napędowej. W przypadku silników benzynowych 1.8 i 1.8T a w przypadku silników wysokoprężnych 1.9 TDI (do 2004 roku ze zwykłą pompą wtryskową).
Najdroższe elementy to rozrząd którego koszt sięga około 1000 zł w zależności od jego złożonej budowy, sprzęgło dwumasowe którego koszt sięga około 1500 zł, oraz umiejscowienie miski olejowej przed przednimi kołami pojazdu.
Do nietrwałych elementów należą siłowniki szyb elektrycznych (zerwanie linki powoduje konieczność wymiany całego siłownika), oraz cięgna klamek wewnętrznych.
Samochodem może komfortowo podróżować 5 dorosłych osób, a przestrzeń bagażnikowa pozwala na spakowanie całej rodziny.
Na rynku wtórnym dostępnych jest wiele egzemplarzy ale te najlepiej zachowane są ciężkie do zdobycia (zwłaszcza pierwsza generacja), ponieważ właściciele niechętnie rozstają się z nimi.
Największą popularnością cieszą się zwłaszcza silniki Diesla mające obecnie duże przebiegi ale przy odpowiednim traktowaniu i pilnowaniu wymiany oleju oraz wszystkich filtrów rekompensuje swoją bezawaryjnością.

Kategoria: Samochody 21 października 2015

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.