Maserati Ghibli

Dodaj komentarz

Produkowany w latach 1992-1999 samochód włoskiego producenta. Model ten miał zapożyczoną nazwę ze swojego modelu z lat siedemdziesiątych. Zmieniono w nim silnik z V8 na 2.8, który był najmocniejszym włoskich silników. Dysponował mocą 270 koni przy 5500obr/min.
Krótki rozstaw osi i zadziwiająca moc oraz moment obrotowy sugerują, że Ghibli jest samochodem dla odważnych i do pewnego stopnia jest to prawda. Kiedy mały silnik V6 wejdzie powyżej 3000 obrotów na minutę, podwójne turbiny zaczynają tłoczyć powietrze do silnika i przy dawkowaniu paliwa rozpędza samochód do 100 km/h w czasie 8,3 sekund. Wnętrze przesycone jest włoskim smakiem, jednak na drodze samochód wygląda staromodnie, ponieważ brakuje mu sylwetki, którą mieli konkurenci jak BMW M3.
Od 1994 roku oferowany był z automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Ghibli z silnikiem z przodu i osią napędową z tyłu z przodu osadzony był na kolumnach MacPhersona a tył na wahaczu skośnym.
Doczekał się kilku odsłon między innymi w 1997 roku wersja GT Cup z silnikiem o mocy 330 koni. Była to produkcja krótkoseryjna ze standardową 6 biegową skrzynią biegów, szerszymi kołami i hamulcami Brembo.

Kategoria: Samochody sportowe 21 października 2015

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.