Lotus Esprit V8

Dodaj komentarz

Popularnym modelem produkowanym przez fabrykę Lotusa był także Esprit V8. Produkowany był w latach 1996 – 2004. Silnik wyposażony był w podwójną turbosprężarkę i dysponował mocą 349 koni mechanicznych. Spośród konkurentów wyróżniał go układ kierowniczy uważany w tamtych czasach za jeden z najlepszych na świecie.
Nadwozie było typowe dla Lotusa i składało się z podwozia z centralną ramą z blach stalowych. W 1996 roku w Le Mans Lotus startował również w wyścigu i mierzył się tam z Maclarenem F1 oraz Porsche GT1. Dysponował tam mocą 580 koni. Prace nad dalszą częścią projektu zostały wstrzymane z powodu braku funduszy. Do wzmocnienia słupków został użyty stop kewlaru, co powodowało że cała konstrukcja była dużo sztywniejsza. W celu efektywniejszego chłodzenia zamontowano chłodnicę z przodu pojazdu.
Wrażenia jakie dawał z jazdy pozwalały na darowanxie mu kilku mankamentów, których się nie wystrzegł, Największym była turbosprężarka, która nie reagowała od razu na naciśnięcie gazu – co było dość specyficzne w technologii wolnossących silników.

Kategoria: Samochody sportowe 21 października 2015

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.