Fiat 125p

Dodaj komentarz

Produkowane w FSO w latach 1967-1991 w następstwie połączenia polskiego Fiata 1300 i włoskiego 125. Zmiany dotyczyły głównie linii nadwozia i elementów karoserii (jak klamki, grille, wloty powietrza) Produkowane zarówno jako sedany, kombi i wykorzystywane w mieście przez cywilów jak i w służbach jako karetki, pojazdy milicji, pojazdy rządowe (te występowały tylko w kolorze czarnym) a także wersje rajdowe. W przypadku karetek fiat ze względu na swoją kubaturę nie oferował tyle co Warszawa i nie był już tak przestronny.
Był też jednym z głównych pojazdów eksportowych. Od 1969 był sprzedawany do Czechosłowacji, NRD a także Francję a nawet Liban. Wykonane były one z większą starannością oraz dokładnością. Rzadką odmianą był również Fiat z zamontowanym silnikiem Diesla z oznaczeniem 1.6D.
Po okresie produkcji w późnych latach 90 a jeszcze przed rozpoczętym eksportem samochodów z zachodu jeden z najczęstszych samochodów z zamontowanym LPG. Do niedawna samochód bardzo tani, lecz z racji swojego wieku obecnie jako egzemplarz kolekcjonerski.

Kategoria: Motoryzacja dawniej 21 października 2015

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.