Chevrolet Camaro Z-28

Dodaj komentarz

Z-28 było trzecią generacją Camaro i miało zastąpić produkowany przez 12 lat wcześniejszy model. Powstawał on w latach 1982-1992. W Z-28 użyto tradycyjnego silnika V8 typu small block. 5 litrowa jednostka z pojedynczym wałkiem rozrządu dawała moc 235 koni.
Oznaczenia trzyznakowe pojawiały się już w 1967 roku i zawsze oznaczały dla nabywców, że będzie to samochód z doskonałymi osiągami.
Modele były sprzedawane w wersji coupe jak i kabriolet. Te samochody sprzedawały się doskonale ze względu na moc, osiągi, tylny napęd oraz charakterystyczny i zwracający uwagę wygląd. W modelach z 1992 roku oferowany w sprzedaży był Camaro z pakietem tradycyjnym w skład którego paski na masce, które nawiązywały do tradycyjnego stylu camaro. W tym samym roku montowano również samoblokujący mechanizm różnicowy w celu zapobiegnięcia niekontrolowanego poślizgowi kół.
Przyglądając się Camaro Z28 można dostrzec ponadczasowy wygląd który może podobać się nawet w czasach dzisiejszych. Był również wyglądem bardzo podobny do konkurenta Pontiaca Trans Ama, który jednak nie prowadził się tak dobrze.

Kategoria: Samochody sportowe 21 października 2015

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.