Bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Sprzedając samochód zapewnijmy sobie minimum bezpieczeństwa.
Unikajmy spotkań późnym wieczorem i w odosobnionych miejscach. Dobrze jest zapewnić sobie towarzystwo osób trzecich (kupujący również z kimś najprawdopodobniej przyjedzie). Pod żadnym pozorem nie pozwólmy na odbycie jazdy próbnej bez naszego udziału.
Kolejną sprawą jest to, by nie godzić się na wpłacanie zaliczek, kupna na raty (modnego wśród znajomych). Później o należność możemy bardzo długo się upominać o ile uda nam się w ogóle wszystko odzyskać. Jeżeli jednak bardzo chcemy to robić zabezpieczmy się w odpowiednie zapisy w umowie, ponieważ standardowa umowa nie przewiduje takich możliwości.
W przypadku dużych kwot możemy sami zaproponować przelew bankowy, bądź w celu sprawdzenia pieniędzy zaproponować wpłatę w naszym oddziale bankowym. Uchroni to nas przed ryzykiem otrzymania fałszywych pieniędzy.
Dobrym i od niedawna stosowanym przez niektórych sposobem jest też wpisanie godziny sprzedaży pojazdu. Oszczędzi to nam stresu przy ewentualnym zdjęciu z fotoradaru. Po samej sprzedaży warto zgłosić ten fakt w ubezpieczalni, oraz w wydziale komunikacji.

Kategoria: Porady, motocykle 21 października 2015

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.